Голова Сумської ОДА не бачить підстав підвищувати тарифи на теплопостачання

На цьому голова облдержадміністрації акцентував під час брифінгу щодо підготовки Сумщини до нового опалювального сезону

«Жодної підстави підвищувати тарифи для населення немає і не буде. Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ та Уряд сьогодні докладають максимум зусиль, щоб тарифи на теплопостачання та водопостачання не збільшувались і залишились на минулорічному рівні, – наголосив Дмитро Живицький. – Завдяки ініціативі Володимира Зеленського зі встановлення річних тарифних пропозицій кожен українець може отримувати газ за ціною, яка є значно нижчою.

За його словами, зараз газ пропонується по ціні 7,96 гривень за кубометр для населення та 7,42 гривень за кубометр для підприємств теплокомуненерго.

«Під час наради в Мінрегіоні з головами облдержадміністрацій та міськими головами це питання була домовленість про те, що ми спільно працюватимемо, щоб убезпечити жителів громад від зростання тарифів, – наголосив Дмитро Живицький. – Хоча ми знаємо, що ціна газу зростає у Європі рекордно і досягає вже рівнів вище 800 доларів за тисячу кубометрів і може досягнути рівня і 1000 доларів за тисячу кубометрів через деструктивні дії Газпрому. Але для українців газ завдяки діям нашої влади забезпечується за значно нижчою ціною. Якщо газ на ринку зростатиме далі, то спільно з громадами шукатимемо можливості компенсацій із місцевих бюджетів та державного бюджету, але річний тариф для населення буде не змінним в цьому опалювальному сезоні».

Також голова облдержадміністрації повідомив, що тим людям, хто потребує соціальної підтримки, надаються субсидії на оплату комунальних послуг. Верховна Рада збільшить видатки на субсидії цього року – щоб стабільно пройти опалювальний сезон. Водночас підприємствам теплопостачання держава допоможе розібратися з накопиченими боргами за енергоносії.

Також Дмитро Живицький додав, що у газових сховищах закачано 18 млрд кубометрів газу – це показник більше середнього за останні 10 років на цей період. Очікується збільшення запасів до 19 млрд і більше кубометрів газу. Тож є всі передумови для сталого проходження опалювального сезону для жителів області.