До інженерного облаштування державного кордону на Сумщині долучилася техніка Збройних Сил України

5 прикордонний загін продовжує вдосконалювати систему інженерного облаштування українсько-російської ділянки державного кордону в межах Сумської області.

Згідно планових завдань, які проводяться в рамках інженерного сезону, прикордонники Сумщини значно активізували додаткове інженерне облаштування державного кордону.

Нагадаємо, що наразі в прикордонному загоні створена комплексна механізована інженерна група, першочерговим завданням якої є облаштування інженерних загороджень у вигляді протитранспортних ровів на загрозливих напрямках держрубежу.

Крім цього, для обладнання кордону протитранспортним ровом залучена й спеціальна військова інженерна техніка Збройних Сил України – МДК-3 –землерийна машина на гусеничному ходу, обладнана навісним роторним траншейним екскаватором поперечного копання, яка призначена для риття котлованів під укриття для техніки або особового складу.

Слід зазначити, що Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 липня 2021 року щодо державної політики у сфері захисту кордону.

Відповідний Указ від 18 серпня 2021 року № 367/2021 «Про окремі питання реалізації державної політики у сфері захисту державного кордону» оприлюднений на сайті глави держави (https://www.president.gov.ua/documents/3672021-39709).

5 прикордонний загін звертається до власників земельних ділянок з проханням не засівати та не обробляти поля, які розташовані на відстані 30-50 метрів від державного кордону України.