На Сумщині перевищені два показники для переходу в "жовту" зону

На Сумщині, станом на 15 вересня, перевищений коефіцієнт виявлення COVID-19. Також збільшився рівень захворюваності. Це одні з показників для рівня епідемічної небезпеки, переходу до так званої "жовтої" зони. Про це Суспільному сказала заступниця директора Сумського обласного центру контролю і профілактики хвороб Галина Христенко.

За її словами, різке погіршення ситуації відбулося у вересні.

"За два тижні у нас зареєстровано понад 800 випадків, і це вже майже та цифра, яку ми мали за весь серпень. Показники захворюваності зараз вже дійшли до індикаторного рівня епідемічної небезпеки, і вони становлять вже понад 75 на 100 тисяч населення", - сказала вона.

Як розповіла Галина Христенко, жовту зону оголошують, якщо показник виявлення хворих від загальної кількості обстежених перевищує 4%. На Сумщині цей показник вже складає 9%.

Що відомо Національна академія наук прогнозує подальше збільшення добової кількості нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні В Україні запровадили "жовті" та "зелені" COVID-сертифікати. Відповідні норми наберуть чинності 20 вересня. Кабінет міністрів не планує запроваджувати обов'язкову вакцинацію проти коронавірусу. Натомість уряд хоче мотивувати людей робити щеплення. На Сумщині за останню добу, 14 вересня, коронавірус виявили у 109 мешканців області. Від ускладнень померли двоє.