Шість земельних ділянок в Охтирці продадуть із молотка

Сумські Дебати

Земельне питання завжди обростає цікавими новинами та можливістю заробити на українському чорному золоті. Так, до речі, чорне золото – це не лише нафта, а й родючий чорнозем, який ще за часів Другої світової війни вивозили залізничними вагонами до Європи. У стінах Охтирської міської ради нещодавно заслуховували інформацію про родюче місцеве “чорне золото”, передає okhtyrka.online.

Землі сільськогосподарського використання Охтирської громади знаходяться переважно за межами населеного пункту на території Староіванівського старостинського округу та в с. Велике Озеро. Їхня загальна площа складає 3 тис. 219 га. З них 1800 га під ріллею, 494 га засаджено садами, 668 га відведено під сіножаті, решта пасовища та садиби. За цільовим призначенням ділянки розподілені наступним чином: для ведення приватного сільськогосподарського виробництва – 795 га, для ведення особистого селянського господарства – 151 га та 414 га – для індивідуального садового господарства.

На території Охтирської громади обліковується 17 орендарів-агро виробників, з них 15 юридичних осіб, які обробляють 719 га та 2 ФОПи, які використовують 25 га землі. Також в нашій громаді нараховується 400 особистих селянських господарств.

Найкрупнішими орендарями охтирських земель є ПСП «Зарічанське», яке орендує 323 га, а також ПрАТ «Сад», яке обробляє 122 га. В основному місцеві аграрії займаються вирощуванням зернових і технічних культур. За минулий та 9 місяців поточного року до місцевого бюджету надійшло 2 млн. 700 тис. грн. податкових надходжень, з низ 757 тис. грн. – орендна плата за землю.

Станом на сьогодні в Охтирській громаді планується виставити 6 земельних ділянок загальною площею 80 га на торги у формі земельного аукціону. Стартова ціна оренди складатиме 11 % від нормативної грошової оцінки, що дозволить наповнювати охтирський бюджет мінімум на 45 тис. грн. щорічно.

Рішенням сесії Охтирської міської ради від 1 жовтня 2021 року призначено проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення Староіванівського округу.

Міський голова вважає, що в орендарів охтирської землі совісті немає, і вона вже ніколи не з’явиться. Тому надав земельному відділу завдання, з’ясувати перелік орендарів, які платять менше ніж 12 %. «Потрібна інформація, в яких земельних ділянках термін оренди спливає в наступному році, щоб розуміти подальшу їхню долю – чи будемо продавати через аукціон чи здавати в оренду. Якщо орендар безвідповідальний і вважає, що 5 % – це дуже гарно, то міська рада не буде продовжувати співпрацю з такими аграріями, а готуватимемо пакет документів на аукціон», – зазначив міський голова на засіданні апаратної наради.

- debaty.sumy.ua»