Білий хрест на сірому фоні: У Білопіллі відкрили арт-об’єкт, присвячений художнику Казимиру Малевичу

Сумські Дебати

12 жовтня у Білопіллі відбулася непересічна подія – урочисте відкриття арт-об’єкту, присвяченого видатному художнику-авангардисту Казимиру Малевичу. На перехресті вулиць Сумська та Преображенська встановили копію роботи Малевича «Білий хрест на сірому фоні», передає bilopillia.city.

Кілька років свого життя він провів у Білопіллі. Ще зовсім недавно не можна було й подумати, що Білопілля Харківської губернії, про яке згадується в біографії великого художника, це те саме наше Білопілля. Але тепер жителі міста можуть з упевненістю заявляти, що ходять тими ж вулицями, що й колись – Казимир Малевич.

На відкриття об’єкту приїхали представники сумських художників, а також Сергій Рахманін і Надія Безсокирна, які наразі працюють над створенням повнометражного фільму про Білопілля.

– Сьогодні дійсно дуже значна подія для історії нашого міста. Особу Казимира Малевича у світовому мистецтві, як художника, важко переоцінити. Для митців він є навіть більшою фігурою, ніж Пабло Пікассо, – зазначив міський голова Юрій Зарко. – Тому ми маємо пишатися причетністю Казимира Малевича до нашого міста. У 12-13-річному віці, будучи маленьким хлопчиком, Малевич ходив нашими білопільськими вулицями, заглядав у вікна іконної лавки (від ред. вона розташовувалася у приміщенні біля міського базару, де нині зображено мурал), захоплюючись роботою художників-іконописців. Як він писав у подальшому в своїх роботах, саме в той період, коли Малевич жив у Білопіллі, він вирішив, що стане художником…

Рік тому сумські художники висловили ініціативу, встановити арт-об’єкти у тих населених пунктах Сумщини, в яких колись проживали художники, котрі прославили Сумщину не лише в Україні, а й у світі… Сьогодні на черзі – Білопілля.

- debaty.sumy.ua»