У Сумах штрафували пасажирів маршруток за перебування в салоні без маски

Сумські Дебати

У Сумах патрульна та національна поліція перевіряли маршрутки і торговельні центри на дотримання карантинних вимог. Рейд тривав годину, передає suspilne.media.

Перевірки почалися о 12.00 у середмісті. За годину патрульні склали на громадян два адмінпротоколи. Один – за перебування в маршрутці без маски.

Пасажир із маршрутки вийшов. На питання, чому був без маски, відповів: “Тому що забув. Зараз піду до магазину — куплю”. Юнак може сплатити від 170 до 255 гривень.

Перевіряли й водіїв, чи вдягають маску та чи не беруть пасажирів, які їдуть стоячи. За таке передбачений штраф – від 17 до 34 тисяч гривень.

“За виявлені грубі порушення, такі як перевезення пасажирів більше, ніж встановлено нормою, складаються адміністративні матеріали. Водій перевозив пасажирів на 7 людей більше, ніж вказано посадкових місць в його реєстраційних документах. На нього був складений адміністративний протокол за ч. 1 ст. 44. Матеріали будуть направлені до Ковпаківського суду”, — сказав інспектор патрульної поліції Сумської області Вадим Байбаков.

За інформацією патрульної поліції це був 56-й маршрут. Його обслуговує “Сумипастранс”. Коментар його керівництва Суспільне намагається отримати. Також нацполіція проводила рейди у торговельній мережі.

“Грубих порушень виявлено не було. Декілька громадян, перебували в масках, але вони були нижче — на підборідді. Громадянам зробили зауваження, вони реагують коректно”, — сказав старший лейтенант поліції Олександр Глазун.

За словами речника патрульної поліції Олега Сологуба, з початку року склали 270 адмінматеріалів за статтею порушення правил щодо карантину людей. Як повідомив речник національної поліції Володимир Крупецьких, статистики щодо складених протоколів Нацполіції за цією ж статтею немає.

Наскільки ефективні рейди-перевірки на дотримання карантинних вимог, Суспільне запитало у представника Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Сергія Перникозу.

“Це вкрай неефективно. Це радянська практика планових перевірок чи щось таке. Абсолютно безтолково бігати, ловити водіїв маршруток, якщо народні депутати ходять без масок на засіданні Верховної ради, чим подають приклад людям”, — сказав він.

- debaty.sumy.ua»