У Сумах в центрах вакцинації відкрито пункти команди підтримки Дії

The Sumy Post

Відтепер в ТРЦ «Мануфактура», ТРЦ «Київ» та ТЦ «Епіцентр» в Сумах в центрах масової вакцинації волонтери консультуватимуть жителів Сумщини щодо роботи в застосунку Дія та на сайті Дія.

За словами керівника з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстислав Баніка, пункти команди підтримки Дії, потрібні не лише, щоб допомогти людям встановити Дію та згенерувати сертифікати, а й для того, щоб показати їм, якими ще послугами можна користуватися в Дії. Крім того, буває, що через велике навантаження лікар десь помилився і через цю помилку людина не може підтягнути COVID-сертифікат. Команда підтримки Дії, маючи заздалегідь уже пропрацьовані вірогідні сценарії, може підказати людині, що їй робити далі.

«По Україні близько 900 пунктів команди підтримки − це і власне пункти підтримки в центрах вакцинації і ЦНАПи, де також можна отримати консультації, − додав Мстислав Банік. − На Сумщині поки що три точки команди підтримки. Але їх буде більше».

Як повідомила радниця голови Сумської облдержадміністрації із питань інноваційних технологій Ольга Залога, графіки роботи цих пунктів узгоджуються в залежності від графіків навчання студентів-волонтерів. Також буде відкритий такий пункт в Шостці, ідуть перемовини з волонтерами в містах Конотоп та Ромни.

Одним із волонтерів пункту команди підтримки Дії в ТРЦ «Мануфактура» є другокурсник спеціальності «Кібербезпека» Сумського державного університету Роман Євтушенко. Волонтер розповідає, що вони із однокурсниками вже пройшли навчання за матеріалами, наданими Мінцифри, і знають, як допомагати людям в Дії.

Четвертокурсник СумДУ Євген Омельченко теж погодився бути волонтером і відразу ж в перші хвилини роботи його попросили про допомогу. Сумчанка просила допомогти зареєструватися в Дії, адже має лише паспорт-книжечку і не знає, як це зробити самотужки. Волонтер надав їй необхідну допомогу і запросив жителів області приходити в пункти підтримки Дії за консультаціями.