У Сумах вшанували пам’ять учасника бойових дій Андрія Степанця

Сумські Дебати

У Сумах вшанували пам’ять Андрія Степанця, який загинув на сході України у 2014 році. 24 листопада на центральному кладовищі згадати захисника зібралися військові побратими, знайомі, рідні бійця.

“Плачу тепер, ходжу на кладовище. Шкода. Він такий був… Він мені допомагав… Гроші давав. А тепер нікому й допомогти. Що ж робити — живу, а куди я подінусь. Так вийшло, що пішов на війну. Пішов і не прийшов. Тепер так і живу”, — розповідає мати загиблого Віра Степанець.

Андрій Степанець служив у 79-й аеромобільній бригаді. Мобілізувався до лав Збройних сил 28 серпня 2014 року, тоді ж познайомився із Олегом Клименком.
“Ми з ним були в “учебці”, там здружилися, будували плани на те, що після війни буде. Він мене в гості запрошував, товаришувати після війни. А потім нас доля розкинула й Андрюхи не стало. Він завжди був таким, що підтримає, допоможе. Він йшов і боявся, щоб мати не дізналася, де він є. Придумував, що ми не там і не те робимо”, — говорить Олег Клименко.
Що відомо

Андрій Степанець помер сім років тому. Тоді, у ніч з 23 на 24 листопада 2014 року, під час оборони аеропорту “Донецьк” українських військових обстріляли російські бойовики. Один із снарядів влучив у бліндаж, в якому перебувало п‘ятеро військовослужбовців, в тому числі й Андрій Степанець. Пораненого солдата евакуювали до польового шпиталю. 24 листопада, не приходячи до тями, боєць помер від отриманих поранень. У чоловіка залишились батьки, дружина та син.
Андрій Степанець був нагороджений орденом “За мужність” III ступеню посмертно. Два роки потому, рішенням міської ради йому присвоєне звання “Почесний громадянин м. Суми”.

«Сумські дебати - debaty.sumy.ua»