150 дітей Сумщини не вакциновані від поліомієліту

UA: Cуспільне мовлення

150 дітей області до першого року життя не вакцинували від поліомієліту. Це 6% від усієї кількості дітлахів. Мова йде про дітей до року. Щодо дітлахів старше року, то планово не вакцинували близько 3 тисяч. Це діти в стадії імунізації, тобто ті, що не отримали додаткові дози вакцини.

Про це Суспільному повідомила Галина Христенко завідувачка відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». За її словами, на Сумщині досить малий відсоток батьків, які відмовляються планово щеплювати дітей. По місту Суми це від 90%, по області – до 90%.

На Сумщині заплановано 2 тури вакцинації проти поліомієліту. Головна спеціалістка управління охорони здоров’я Сумської ОДА Ольга Гапієнко розповіла, що на 1 тур вакцинації інактивованою поліомієлітною вакциною підуть ті діти, які взагалі не мають жодної дози вакцини або одну дозу. На наступний тур вакцинації проти поліомієліту мають піти всі діти Сумської області, яким станом на 1 січня 2022 року виповнилося 6 місяців, і до 2016 року народження включно. Таких дітей на Сумщині 40 336. Усіх їх будуть щеплювати оральною поліомієлітною вакциною. До складу цієї вакцини входить ослаблений вірус типу 2, який викликав захворювання у дітей у Рівненській та Закарпатській областях.

Читайте також: Що таке поліомієліт і як його можна попередити

За словами заступниці директора Сумської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Наталії Спічакової, на сьогодні в Україні діє наказ МОЗ №2070, який регламентує протипокази щодо вакцинації. Єдиним абсолютним протипоказом до щеплення є наявність анафілактичної реакції на введення попередньої дози вакцини. Тимчасовим протипоказом є гостре захворювання, яке супроводжується підвищенням температури тіла 38°С і більше. Також є застереження щодо вакцинації дітей з важким імунодефіцитом, їх можна щеплювати інактивованою вакциною.

Що відомо

Вакцинація від поліомієліту: чому фахівці називають ситуацію загрозливою для України Очільник МОЗ назвав області з найнижчими показниками вакцинації дітей Спалах поліомієліту біля Рівного: скільки дітей вакцинували у громаді

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до спільноти у Viber