Команда СНАУ мотивувала жителів Новослобідської громади до розвитку власної справи у сфері крафтового та зеленого туризму

The Sumy Post

Кожен хто має бізнес-ідею матиме змогу долучитися до проєкту «Розширення формальних можливостей працевлаштування через розвиток зеленого та крафтового туризму в межах «Туристичного трикутника Сумщини». Сертифіковані тренери МОП навчатимуть потенційних учасників проєкту правильно визначитися з напрямом бізнесу та реалізувати свій задум, здійснювати фінансове планування, підбирати необхідний персонал, а також як забезпечити екологічність свого підприємства.

Проєкт реалізується Міжнародною організацією праці за фінансування Міністерства закордонних справ Данії, у партнерстві з Сумським національним аграрним університетом, Сумською обласною держадміністрацію, обласним центром зайнятості, Глухівською, Есманьською, Кролевецькою, Путивльською, а також Новослобідською громадою, у якій, сьогодні, провела інформаційну зустріч команда проєкту.

«Якщо потенційний учасник має ідею і хоче займатися улюбленою справою, бізнесом, при цьому хоче залишитись жити у своєму регіоні і заодно розвивати та популяризувати власну громаду, але потребує допомоги – цей проєкт створений саме для таких людей», – каже менеджерка – Олена Мельник.

Олександр Коваленко – асистент менеджера проєкту, понад 7 років займається розвитком туризму на Сумщині, тому поділився з присутніми досвідом інших громад, які уже успішно реалізували свої бізнес-проєкти на місцях, що на сьогодні стали справжніми туристичними магнітами області. А також презентував можливості участі у проєкті для громади: тренінги, програма перекваліфікації від СНАУ та створення бізнес-хабу на базі університету, де проводитимуть мотиваційні зустрічі, консультаційну підтримку стартапів, круглі столи зі стейкхолдерами та конкурс бізнес-стартапів.

Після презентації команда мала змогу продегустувати сири, виготовлені місцевою господинею і хотіла б у майбутньому бути учасницею проєкту і масово реалізовувати свій продукт.

Після дегустації для команди проєкту провели екскурсію єдиним в Україні музеєм горюнської культури, що також знаходиться у селі Нова Слобода. Горюни – це субетнос, етнографічна група, що сформувалась у XVI ст. на території Путивльського і Білопольського району. Старовинна хата, горюнська мова, якою досі розмовляють місцеві, речі побутового вжитку, які використовували люди – усе це робить музей унікальним. Історико-культурний заповідник популярний серед туристів, тому має справжній потенціал для розвитку крафтового та зеленого туризму на території громади.

Наступна інформаційна зустріч відбудеться, 20 січня 2022 року, у Путивльській громаді.