У Сумській обласній раді вирішували, з яких джерел виплачувати підвищену зарплату медикам

Сумська обласна рада

«Ми прийняли обмежений обласний бюджет. На тлі цього приємна новина щодо підвищення з 1 січня зарплат медикам, коли медсестра отримуватиме 13,5 тисяч грн, а лікар 20 тисяч грн, не викликає настрою. Бо перспективи у комунальних медзакладів не радужні. Треба оптимізуватися, скорочувати ставки, зменшувати фінансування на утримання лікарень тощо». З цього голова обласної ради Віктор Федорченко розпочав засідання робочої групи щодо вивчення резервів наповнення місцевих бюджетів, економного, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів у комунальних підприємствах галузі охорони здоров’я.

У заході взяли участь керівники обласної ради, депутати, очільники облдержадміністрації та її профільних управлінь, директори медичних закладів.

Про ситуацію у своїх підприємствах розповіли директори спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення, госпіталю ветеранів війни, кардіологічного диспансеру, перинатального центру, діагностичного центру, фтизіопульмонологічного медичного центру і центру інфекційних хвороб та дерматології імені З.Й. Красовицького.

Ситуація у медзакладах різна. В основному все залежить від пакетів, які контрактує НСЗУ. Окремі підприємства зможуть самостійно справитися із виплатою підвищених зарплат, у інших коштів не вистачає. Наприклад, диспансеру радіаційного захисту – 19,6 млн грн, перинатальному центру та центру інфекційних хвороб – по 24 млн грн.

«Заклади, які мають велику кількість пакетів, дійсно отримають більше грошей, і це, вочевидь, дозволить їм, за бажання та вміння, підняти зарплати персоналу. Проте для деяких закладів, які законтрактовані з НСЗУ на невелику кількість послуг, грошей не вистачить, щоб виконати постанову уряду і обіцянку президента», - наголосив під час обговорення перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко. Він зауважив, що можливо депутати звертатимуться до керівництва країни, аби з державного бюджету була надана цільова субвенція для забезпечення задекларованого підвищення праці медичних працівників. Бо для обласного бюджету цей тягар дуже важкий.

Начальник управління майном облради Дмитро Нагорний звернувся до керівників ОДА, аби вони включилися в роботу і вирішували, як виходити із ситуації. Бо заклади – зразкові і закривати їх через недофінансування не можна. Голова майнової комісії Віра Лаврик запропонувала керівникам лікарень надати депутатам повний аналіз по наповненості лікарень, необхідності відділень та ліжок, можливості економії. Лише після цього буде очевидний кошторис.

«Коли ми отримаємо від вас ці розрахунки, ми зможемо зустрітися з представниками НСЗУ і говорити з ними мовою цифр», - зауважив Віктор Федорченко.

Депутат Микита Баня наголошував, що для того, аби зрозуміти, скільки насправді потрібно коштів на зарплату, варто проаналізувати поточну ситуацію, порівняти свій заклад із тим, де вже здатні забезпечити новий рівень оплати праці. А ще, певен, керівники мають першочергово витрачати кошти на зарплати, а не на інші потреби установи. І тільки залишки вкладати у розвиток.

Голова бюджетної комісії Олег Медуниця запропонував залучити до обговорення ситуації у медичних закладах області і керівників територіальних громад. Оскільки через незлагоджені і не узгоджені іноді дії серед обласних та міських чи районних закладів, розташованих на одній території, виникає конкуренція, яка не дає позитиву жодній стороні. Також він висловив занепокоєння тим, як фінансуватимуться 4 обласних заклади, які не підпадають під контрактування з НСЗУ, – Сумський обласний спеціалізований Будинок дитини, Центр медико-соціальної експертизи, Сумське обласне бюро судово-медичної експертизи й Обласна база спеціального медичного постачання.

У підсумку присутні вирішили, аби директори медичних установ опрацювали більш детально свої показники, надали інформацію з урахуванням та без урахування підвищення зарплат до управління охорони здоров’я ОДА. Далі ця інформація буде озвучена перед представниками НСЗУ, які планують приїхати на Сумщину в останній декаді січня.

Також читайте: {loadposition fj_related_inside}