У Сумах відкрили оновлене приміщення Першої підстанції Центральної станції екстреної медичної допомоги

The Sumy Post

До 2013 тут розташовувалася санавіація. Згодом приміщення передали екстреній медичній допомозі й з 2016 року у ньому базувалися 5 бригад медиків.

Про це повідомляє пресслужба Сумської обласної ради.

Утім будівля була неадаптована для персоналу, тому Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф направив пропозиції до Програми соціально-економічного розвитку Сумської області щодо переобладнання приміщень за кошти Європейського Союзу під підстанцію. Проєкт виграли й у 2018 році розпочався ремонт.

Медики говорять, що відкриття підстанції покращить роботу швидкої допомоги в Сумах, оскільки з цього району міста буде зручніше добиратися до густонаселених районів, як то Курський, 12-й мікрорайони, мешканців Баранівки, сільського населення Великої Чернеччини тощо. Це дозволить зекономити кілька дорогоцінних хвилин на шляху «швидких» до хворих і потерпілих, а значить, врятувати життя та здоров’я наших громадян.

Відтепер на новому місці, де повністю виконано перепланування приміщення будівлі, з комфортом розміститься і буде працювати 5 бригад екстреної меддопомоги: одна лікарська та чотири фельдшерські. Поруч з будівлею підстанції розташовані гаражі для санітарного спецтранспорту.

Керівник обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Сергій Бутенко акцентував, що до цієї мети вони йшли декілька років.

«Були технічні проблеми, але навіть у цей складний час керівництво області зробило все для того, аби не затягувати процес, а почати працювати. Тож відкриття підстанції – це для нас свято. Зараз тут повністю замінено комунікації, систему опалення, встановлено санвузол із душовою кабіною, придбано бойлери. Окрім цього, оновлено крівлю і підлогу, вікна та двері. Тут є навчальний клас, кімнати відпочинку для лікарів, фельдшерів-жінок і фельдшерів-чоловіків, роздягальні, велика харчівня з меблями, холодильником і мікрохвильовою піччю», – сказав Бутенко.

Реконструкцію приміщень здійснило ТОВ «ДОНІНТЕРПЛАСТ» (м.Харків) за державні кошти, отримані від Європейського Союзу на умовах співфінансування з обласного бюджету.