Збитків на 5 мільйонів гривень завдали російські війська, пошкодивши "Сумихімпром"

UA: Cуспільне мовлення

Російські війська завдали збитків на понад 5 млн грн, пошкодивши сховище з аміаком в Сумах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Державної екологічної інспекції Сумщини.

Екологічна інспекція у Сумській області зробила офіційне обчислення екологічної шкоди, нанесеної військами РФ в Сумах.

13 травня інспекція надіслала в прокуратуру розрахунок збитків, котрі з`явилися через аварійний виток аміаку в атмосферне повітря. Мова йде про події, які сталися 21 березня, коли російські військові обстріляли сховище аміаку ПАТ "Сумихімпром". Тоді вони пошкодили трубопровід та відбувся витік аміаку.

Відтак, загальна сума збитків, завданих внаслідок дій військових Росії, лише в частині забруднення атмосферного повітря склала 5 176 045 грн.

Що відомо У Сумах стався витік аміаку з заводу " Хімпром". Зона ураження - 2,5 км. Прокуратура почала розслідування щодо артобстрілу "Хімпрому" в Сумах. "Сумихімпром" — це найбільше підприємство Сумщини, промисловий майданчик якого займає 226 га. Підприємство — найбільший в України виробник фосфатних добрив і пігментів. Двоокис титану підприємство експортувало у понад 30 країн. Аміак на заводі використовується для виробництва мінеральних добрив.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram