Франція оштрафувала Google на 220 млн євро

Франція наклала штраф на американську корпорацію Google за зловживання своїм становищем на ринку реклами, яку розміщують на сайтах та мобільних додатках.

За офіційними даними антимонопольного комітету, штраф сягає 220 мільйонів євро, повідомляє прес-служба відомства.

«Після звернення з боку News Corp Inc, групи Figaro і групи Rossel The Voice відомство з питань конкуренції винесло сьогодні рішення про штраф щодо Google в розмірі 220 млн євро за зловживання своїм домінуючим становищем на ринку рекламних серверів для веб-видавців та мобільних додатків», - йдеться в повідомленні.

У відомстві наголосили, що корпорація вирішила піти на зустріч антимонопольному законодавству та пообіцяла удосконалити взаємодію Google Ad Manager з іншими рекламними серверами й платформами з продажу рекламних місць.

Як відомо, що проти Google не вперше застосовуються штрафні санкції. У лютому ірландська і французька філії Google погодилися виплатити Франції штраф у розмірі 1,1 млн євро. Причиною стало некоректне відображення рейтингів готелів в країні.

Додамо, що у грудні 2020 року група генеральних прокурорів США на чолі з генпрокурором штату Техас Кеном Пакстон подала судовий позов проти компанії Google. Вони заявляють, що компанія нечесно користується своїм становищем на ринку реклами.

В судових матеріалах за позовом генерального прокурора штату Арізона, поданим до корпорації в травні 2020 року йдеться про те, що компанія Google продовжувала збирати дані про місцезнаходження користувачів смартфонів навіть при відключеній геолокації, та навмисно ускладнювала пошук налаштувань конфіденційності в Android.

У квітні 2021 року холдинг Associated Newspapers, який володіє британською газетою Daily Mail та її сайтом MailOnline, подали до суду на американську компанію Google через маніпуляції з результатами пошуку в її пошуковій машині.