Мін’юст США повернув сплачений Colonial Pipeline викуп хакерам

Слідчі Мін'юсту США повернули кілька мільйонів доларів трубопровідній компанії Colonial Pipeline, сплачені хакерам в якості викупу. Подробиці спецоперації у відомстві пообіцяли опублікувати пізніше.

Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на джерело.

«Слідчі США повернули мільйони доларів в криптовалюті, виплачені як викуп хакерам», - цитує телеканал своє джерело.

Він не уточнює, яку суму вдалося повернути. За словами співрозмовника видання, Мін'юст США 7 червня оголосить подробиці операції, яку проводили співробітники ФБР за сприяння керівництва компанії.

Телеканал зазначає, що повернення виплаченого хакерам викупу - це досить рідкісне явище в швидко розвивається злочинному бізнесі програм-вимагачів.

Пізніше в Мін'юсті США підтвердили цю інформацію, додавши, що було арештовано 63,7 біткоїна, що становить приблизно 2,3 млн доларів. Американський Мін'юст вважає, що саме ці біткоїни були сплачені хакерам з групи DarkSide як викуп за відновлення роботи Colonial Pipeline.

Нагадаємо, 8 травня, компанія Colonial Pipeline заявила, що потрапила під хакерську атаку, тому змушена відключити частину своїх систем.

Пізніше Федеральне бюро розслідувань підтвердило, що відповідальність за кібератаку на мережу Colonial Pipeline несуть хакери DarkSide.

13 травня трубопровід компанії Colonial Pipeline зміг частково відновити роботу.

Агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела писало, що для відновлення роботи Colonial Pipeline заплатила хакерам 5 млн доларів у криптовалюті. Однак пізніше американські ЗМІ розповіли, що розмір викупу хакерам нібито становив 90 млн доларів.

За словами гендиректора Джозефа Блаунта, сума викупу склала 4,4 млн доларів.