Apple представила iOS 15 з новими функціями

Американська компанія Apple представила оновлену операційну систему iOS 15, до якої користувачі зможуть оновити свої гаджети восени. Програмне забезпечення оприлюднили на презентації WWDC 2021.

Презентація транслювалася на Youtube.

Велику увагу компанія приділила нововведенням в сервісі відеодзвінків FaceTime. В iOS 15 з’явиться режим перегляду у вигляді сітки і портретний режим для відео, коли фон розмивається, а також підтримка просторового звуку Spatial Audio, виділення звуку голосу в залежності від ситуації.

Нова функція в FaceTime – SharePlay – дозволить слухати музику або дивитися фільми одночасно з друзями.

У додатку Messages можна буде поділитися контентом, таким як зображення, музика, подкасти, статті Apple News і багато іншого. Весь надісланий в Messages контент зберігається у відповідні додатки: музика – в Apple Music, фото – в Photos – і так далі.

Також компанія переробила оповіщення. З’явилися “зведення” сповіщень, які засновані на звичках користувача по взаємодії з додатками. Зведення будуть з’являтися в призначений користувачем час або обчислене за допомогою системи штучного інтелекту.

У картах Apple додали деталі про дороги: автобусні зупинки, пішохідні переходи, складні з’їзди і т.д. Тепер вони також орієнтовані на пішоходів. Також за допомогою камери карти можуть розпізнати ваше місце розташування і вказати правильний напрямок.

Голосовий помічник Siri в iOS 15 працює без Інтернету і розпізнає запити прямо на пристрої.

Мікрофон смартфона iPhone отримав нові можливості. Серед них ізоляція голосу. Штучний інтелект буде розпізнавати шуми на тлі і видаляти їх.

Також зміни будуть в додатках Wallet і Погода. З’являться нові можливості і для AirPods.

Пристрої, які будуть підтримувати iOS 15:

iPhone 7;

iPhone 7 Plus;

iPhone SE (2016);

iPhone 8;

iPhone 8 Plus;

iPhone X;

iPhone XS/XS Max;

iPhone XR;

iPhone 11;

iPhone 11 Pro/Pro Max;

iPhone SE 2 (2020);

iPhone 12/mini;

iPhone 12 Pro/Pro Max;

iPhone 13/iPhone 12s.