Фішки iOS 15, про які Apple не розповіла на презентації

7 червня компанія Apple представила оновлення iOS 15. Воно вже випущено у вигляді першої бета-версії (яка офіційно доступна тільки розробникам, але встановити її можуть будь-які бажаючі за допомогою спеціального профілю).

Користувачі вже почали досліджувати iOS 15, і знаходять в оновленні в тому числі такі можливості, про які не заявлялося на презентації, приуроченої до відкриття конференції WWDC 2021. З’явилося ще більше варіантів для створення мемодзі: можливість вибрати різні кольори для очей (для правого один, для лівого інший), новий одяг, киснева трубка, різнокольорові головні убори, окуляри та інше.

Інтерфейс Safari став простіший і мінімалістичний, зникли деякі кнопки, а оновити сторінку можна жестом – потягнувши її вниз. Виділений текст можна перевести вбудованим перекладачем.

З’явився режим «Фокусування», де можна вказати свій поточний статус зайнятості, щоб вас не турбували повідомлення від додатків і людей. Статуси можуть змінюватися автоматично залежно від часу доби та місця перебування.

Додаток камери може автоматично розпізнавати текст (але з російською мовою ця функція поки не працює).

Spotlight для пошуку контенту можна запускати з екрана блокування.

Програма «Фотографії» з’явилася детальна інформація про знімки: коли, де, на який пристрій, з яким дозволом і якими налаштуваннями була зроблена фотографія.

Siri обробляє частину інформації прямо на пристрої, рідше звертаючись до сервера, що значно збільшує швидкість роботи асистента. Крім того, Siri тепер навчається, підлаштовуючись під конкретного користувача, і намагається враховувати контекст запитів або бесіди.

Порядок чергування сторінок на домашньому екрані можна швидко змінити.

Вбудованої клавіатурі повернули лупу, яка з’являється при переміщенні курсору по тексту. З’явилася підтримка свайпа російською мовою.

Фотографії та інші файли можна перетягувати з однієї програми до іншої через екран багатозадачності (майже як на iPad).

З’явилася можливість відмовитися від установки нової версії iOS. Можна залишитися на iOS 14 і отримувати патчі безпеки.

Після покупки нового пристрою можна протягом трьох тижнів користуватися безлімітним сховищем iCloud для перенесення всіх цінних даних.

З’явилися нові віджети ( «Локатор», «Контакти», Game Center, App Store, «Сон», «Пошта»), а інформація в віджети може змінюватися в залежності від контексту.