Перші в світі. Парламент Сальвадора узаконив біткоїн як платіжний засіб

Сальвадор першим в світі узаконив біткоїн в якості платіжного засобу. Такий закон ухвалив парламент країни 9 червня.

Парламент Сальвадора проголосував за визнання біткоїна платіжним засобом, повідомляє CoinDesk.

Законопроєкт підтримало 62 парламентарії, 19 проголосували проти, а ще троє утрималися. Повідомляється, що президент країни Найіб Букела має намір підписати закон найближчим часом, після чого він набуде чинності «негайно».

En la #SesionPlenaria7✍🏻, con 62 votos, #LaNuevaAsamblea aprobó la #LeyBitcoin con la que El Salvador adopta el #Bitcoin como moneda de circulación legal. pic.twitter.com/7IToTmnCwv

— Asamblea Legislativa (@AsambleaSV) June 9, 2021

Таким чином, прийняття біткоїна до оплати стане обов’язковим. Криптовалюта стане платіжним засобом нарівні з доларом США.

Для створення інфраструктури під платежі в біткоїнах буде відведено 90 днів.

За словами Букела, закон зобов’яже всі підприємства приймати біткоїн для оплати товарів або послуг. Водночас уряд буде виступати в якості опори для організацій, які не бажають брати на себе ризик через нестабільного курсу криптовалюта.

У найближчі дні чиновники з уряду Сальвадора зустрінуться з представниками Міжнародного валютного фонду, щоб обговорити ситуацію.

Нагадаємо, що ініціатива визнати біткоїн офіційним засобом платежу в Сальвадорі виходила від президента країни Найіба Букела. Економіка Сальвадора значною мірою залежить від грошових переказів або грошей, що відправляються додому. Водночас ці переклади оподатковуються, іноді обробляються протягом декількох днів і вимагають фізичної появи в банку для отримання. Як вважає президент, використання біткоїна могло б розв’язати ці проблеми.