Стало відомо, чому суд в Москві оштрафував Telegram і Facebook на мільйони

Через не видалений заборонений контент суд в Москві оштрафував Telegram на 10 мільйонів рублів. Соцмережі Facebook виписаний штраф в 17 мільйонів рублів.

Світовий суд Таганського району Москви також оштрафував Telegram на 5 мільйонів рублів через те, що месенджер не вилучив заклики щодо несанкціонованих акцій в підтримку опозиційного політика Олексія Навального, які пройшли в січні, повідомляє "Медуза".

Також у четвер, 10 червня, суд розглянув адміністративні протоколи по Facebook, складені через не видалення забороненого контенту. Facebook оштрафований на 17 мільйонів рублів. 25 травня на Facebook вже було накладено штраф у 26 мільйонів рублів за аналогічні адміністративні порушення.

Ще в лютому Роскомнадзор почав масово складати протоколи про не видалену заборонену інформацію щодо великих соцмереж. Крім Facebook і Telegram, штрафи отримали Twitter, Google, TikTok та «Однокласники».

Раніше повідомлялося, що в Росії суд визнав "Фонд боротьби з корупцією" Навального екстремістською організацією. Також ASPI news повідомляло, що президент Володимир Зеленський на зустрічі з делегацією сенаторів США заявив, що зупинити будівництво "Північного потоку-2" здатні тільки США і Джо Байден.