В Україні почала діяти нова фішингова кампанія зі зловмисним ПЗ

На українців націлена нова фішингова кампанію зі зловмисним програмним забезпеченням. Про це повідомила українська громадська організація «Лабораторія цифрової безпеки». Листи вже надійшли кільком громадським активістам. Нагадаємо, що в результаті дослідження було виявлено – фішинг став найпопулярнішим способом отримання даних.

Фішингова кампанія передбачає використання підробленого поля відправника, і лист начебто надсилається з домену Національної поліції. У листі, повному граматичних та орфографічних помилок, що досить характерно для листування з працівниками правоохоронних органів, вимагається «надати інформацію зазначену у запиті» щодо «кримінальної справи». У вкладенні також є архів зі «страшною» назвою «Запит у кримінальній справі №….rar».

У жодному разі не відкривайте цей архів, особливо якщо ви працюєте на операційній системі Windows. Він містить зловмисне програмне забезпечення, яке може скомпрометувати ваш пристрій, надавши зловмисникам доступ ваших конфіденційних та цінних даних.