Представлено футуристичне захисне скло для смартфонів, яке вміє «затягувати» тріщини

Вченими Індійського інституту наукової освіти і досліджень (Indian Institute for Science Education and Research, IISER) в Калькутті було створено інноваційне захисне скло для смартфонів.

Це тверде і прозоре скло, тріщини на якому можуть самостійно затягуватися. Скло створено з використанням п’єзоелектричного органічного матеріалу, який здатний перетворювати механічну енергію в електричну і навпаки. В результаті з’являються кристали голчастої форми довжиною 2 мм і шириною 0,2 мм.

Унікальна молекулярна основа матеріалу дозволяє його окремих часток або кристалів «затягувати» тріщини. Самі вчені впевнені, що їх розробка ідеально підходить для смартфонів. При цьому заявлено, що нове скло в 10 разів твердіше рішень, вже представлених на ринку. Великі тріщини прибрати навряд чи вийде, а ось дрібні, які виникають при щоденній експлуатації, таке скло цілком здатне усунути.

Залишилося додати, що за останні роки ми неодноразово чули про подібні інноваційних стеклах, який можуть самостійно відновлюватися. Ось тільки до комерційного застосування справу ніяк не дійде.

На жаль, і співробітники Індійського інституту наукової освіти і досліджень не називають термінів, коли виробники смартфонів зможуть почати використовувати їх розробку.