Австрійська армія випробовує роботизовані транспортери

Як передає Укрінформ, про це йдеться у репортажі австрійського суспільного телерадіомовника ORF.

"Бундесгер проводитиме до четверга випробування автоматизованих роботів в Зееталер Альпах: незабаром вони зможуть використовуватись для військових та цивільних цілей – наприклад, як вантажний транспортер на пересіченій місцевості", - йдеться у повідомленні.

Випробування, які австрійські військові проводять спільно з програмістами з Технічного університету Граца, стосуються не просто техніки, яка дистанційно керується. Мова йде про тестування автоматизованих військових систем – роботів розміром з невеликий автомобіль, які повинні знаходити дорогу по пересіченій місцевості без використання супутникового зв’язку. Тобто, така система повинна вміти самостійно створювати карти і, керуючись ними, обирати правильний географічно маршрут.

Очікується, що ці високоавтоматизовані роботи, контрольовані за допомогою штучного інтелекту, можна буде використовувати через кілька років як у військовій, так і у цивільній сферах – транспортування поранених з поля бою чи постраждалих після аварії на АЕС, для рятувальних цілей в горах чи транспортування вантажів під час пожеж, а також для перевірки лавинних загроз чи косіння трави на серединних смугах на автомагістралях.