У ЄС озвучили план боротьби з відмиванням грошей: хочуть обмежити обіг готівки та посилити контроль за криптовалютою

Про це пише Deutsche Welle.

Так, у ЄС планують створити спеціальну організацію, яка запобігатиме відмиванню грошей. Вона називатиметься Alma.

Цей регулятор має отримати повноваження втручатися у роботу фінансових організацій, якщо їхня діяльність може призвести до відмивання грошей або фінансування тероризму.

Крім того, Alma координуватиме роботу профільних регуляторів усіх країн ЄС. На старт роботи цієї організації очікують у 2024 році. Натомість на повну потужність Alma має запрацювати у 2026 році.

Крім того, Єврокомісія планує заборонити готівкові розрахунки на суму у понад 10 тисяч євро. Винятки дозволять лише для людей, які не мають банківських рахунків.

А ще у ЄС планують ввести жорсткий контроль за транзакції криптовалютою. Крім того, Єврокомісія пропонує заборонити анонімні онлайн-біржі для торгівлі криптовалютою.

Скандал з великими банками

У вересні 2020-го витік даних Мережі з боротьби з фінансовими злочинами (Financial Crimes Enforcement Network, FinCEN) США показав, що деякі з найбільших банків світу дозволяли злочинцям відмивати «брудні» гроші. Також російські олігархи обходили через них санкції. Серед фігурантів є й українці, а загальна сума транзакцій — близько 2 трильйонів доларів.

За законом, банки повинні стежити, щоб не допомагати відмивати гроші. Вони повинні знати, хто є їхніми клієнтами, а якщо банк має докази злочинної діяльності, вони повинні припинити переміщення грошей.