За президентом Франції Макроном могли шпигувати через смартфон на замовлення Марокко — розслідування

Про це йдеться у спільному журналістському 17 авторитетних медіа, серед яких британське видання The Guardian, французьке Le Monde та американське The Washington Post.

У переліку мобільних номерів, які були ймовірними цілями для стеження, журналісти знайшли номери дипломатів, лідерів країн та інших топпосадовців із 34 зокрема. Зокрема там був номер президента Франції Емманюеля Макрона.

Наявність номера у базах не означає, що смартфон намагалися або успішно заразили Pegasus. Водночас це вказує на те, що державні клієнти NSO визначили ці номери для можливих спроб стеження.

Журналісти зазначили, що, ймовірно, номер Макрона додали до переліку у 2019 році на замовлення Марокко. У NSO запевняють, що Макрон не був ціллю жодного з його клієнтів. У Марокко також заперечують, що шпигували за іноземними лідерами. Представник країни заявив, що журналісти не можуть довести існування будь-яких відносин з ізраїльською компанією. Однак у Макрона заявили, що це «дуже серйозно», якщо вдасться довести, що телефон президента Франції був ціллю шпигунської програми. Крім Макрона, ймовірними цілями Марокко були гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус, голова Європейської Ради Шарль Мішель (коли він був прем'єр-міністром Бельгії). Згідно з розслідуваннями, Марокко визначило цілями для стеження не лише іноземних, а й своїх політиків. Так, у базі даних був номер короля Марокко Мохаммеда VI та прем'єр-міністра Марокко Саадеддіна Отмані. Загалом у переліку були номери понад 600 політиків із 34 країн. Журналісти не змогли перевірити мобільні телефони політиків, а тому не можуть підтвердити, що їхні смартфони постраждали від Pegasus