Створили інноваційне захисне скло, що може відновлюватися після ушкоджень

За останні кілька років ми не раз чули про інноваційне скло, які нібито настільки круте, що може самовідновлюватися після ушкоджень. Схоже на казку, проте подібних досліджень достатньо. У 2017 році ми розказували про команду вчених з Японії, які створили його випадково. Вчені Індійського інституту наукової освіти і досліджень (IISER) в Колкаті створили власне інноваційне захисне скло.

Як вчені з Індії розробили інноваційне захисне скло?

Це тверде і прозоре скло, яке після тріщин може відновлюватися. Воно було засноване на п’єзоелектричному органічному матеріалі, здатному перетворювати механічну енергію на електричну, і навпаки. В результаті цієї маніпуляції з’являються кристали голчастої форми завдовжки 2 мм і завширшки 0.2 мм.

Унікальна молекулярна основа матеріалу дозволяє його окремим часткам або кристалам «стуляти», «затягувати» тріщини. Вчені впевнені, що їхня розробка ідеально підходить для смартфонів, а матеріал в 10 разів твердіший за аналоги. Великі тріщини прибрати напевно не вдасться, а ось дрібні – цілком.

Залишається тільки сподіватися, що одними гучними заявами все не обмежиться. Ми все ж хочемо побачити реалізацію подібних розробок. Наразі ж, у смартфонах використовується загартоване скло Corning Gorilla Glass Victus у деяких флагманах та Ceramic Shield у серії iPhone 12. Але попри свою загартованість, на них з’являються поряпини та тріщини. Що вже говорити про те, що і звичайне скло може тріскатися навіть без вагомих причин. Хоч би згадати історію, як тилова камера у смартфонах Samsung вкривалася тріщинами. Напевно мине ще кілька років, перш ніж ця технологія з’явиться на ринку.