За російську пропаганду і кібератаки з початку року в Україні були засуджені 22 зловмисники, - СБУ

В СБУ повідомили, що за перше півріччя 2021 року в Україні було нейтралізовано понад тисячу кібератак на ресурси органів влади та об'єктів критичної інфраструктури. 60 осіб були притягнуті за протиправні дії, і 22 осіб отримали вироки судів.

Про це в середу, 21 липня, повідомив пресцентр СБУ. Відзначається, що пік кібератак припав на період концентрацію російських військ біля кордонів з Україною, а саме, у квітні та травні.

В СБУ повідомили про блокування хакерського угруповання "Armageddon", яким керували з російського ФСБ. Як тепер стало відомо, хакери намагалися вразити системи електронного документообігу, щоб отримати доступ до секретних даних українських органів державної влади.

Крім того, в Україні з початку року була припинена діяльність восьми ботоферм, які налічували понад 35 тисяч акаунтів, що поширюють антиукраїнський контент.

Також в СБУ нагадали про викриття керованої з РФ мережі пропагандистів, які діяли на території 8 областей і чия активність збіглася з "тарифними протестами". Ще одна агентурна мережа російських спецслужб впливала на настрої українців через Telegram-акаунти, інша – через канали "Резидент", "легітимний", "Картель", "Пліткарка".

За перше півріччі 2021 року СБУ притягнула до кримінальної відповідальності 60 осіб (22 громадян засуджені). Також було оголошено підозру так званому "заступнику міністра інформації "ДНР", який організовував дезінформаційні кампанії проти України. Наразі його оголошено в розшук.

Крім того, заборонено в'їзд в нашу країну 46 іноземцям, причетним до пропаганди сепаратизму в Інтернеті. Всього за матеріалами кіберпідрозділів СБУ в січні-червні було розпочато 334 кримінальних провадження. Частина з них стосується несанкціонованого втручання в роботу комп'ютерів і автоматизованих мереж.

В СБУ повідомили про спецоперацію, яка проводилася спільно з ФБР США, таємною службою США і Національною поліцією Франції. Спецслужби припинили діяльність хакерів, які своїм шкідливим програмним забезпеченням "Egregor" і "Maze" вразили понад 150 компаній з Європи та США, завдавши понад 80 млн дол. збитки.

Завдяки кіберфахівцям СБУ була заблокована робота конвертаційних центрів на Харківщині та Житомирщині. Вони завдали держбюджету збитків відповідно на 5 млрд і 200 млн грн.

Нагадаємо, основні суб’єкти сектору безпеки та оборони України, які забезпечують кібербезпеку, а це Служба безпеки України, Національна поліція, Міноборони, Національний банк та розвідувальні органи іноді користуються послугами приватних компаній. Про одну з таких писало ASPI news.

Раніше повідомлялося, що перший в історії України "пірат" був затриманий контррозвідкою СБУ. Зловмисник захопив іноземне судно і вимагав викуп.