Дефіцит мікросхем призвів до зростання цін на смартфони

Дефіцит мікросхем, який вже рік викликає затримки на заводах автовиробників, добрався до виробників смартфонів і призвів до зростання цін.

Про це повідомляє Wall Street Journal.

Зазначається, що виробникам смартфонів близько року вдавалося уникати втрат від дефіциту мікросхем. Однак на даному етапі ланцюги постачання сповільнилися, а ціни продовжують зростати.

На відміну від автовиробників, виробники смартфонів закуповують критичні деталі на близько пів року вперед, проте ці запаси вже виснажилися.

Зокрема, проблема торкнулася Samsung, найбільшого в світі виробника, поставки якого скоротилися на 20% в порівнянні з першим кварталом року. А Google завив, що модель Pixel 5A 5G буде доступна тільки на ринку США і Японії.

У березні китайська Xiaomi представила в Індії свій флагман Redmi Note 10 за ціною 161 долар. А вже в липні телефон продається за 174 долари, тобто на 8% вище початкової ціни.

Водночас, кажуть в WSJ, дефіцит ще не вплинув на Apple, яка займає близько 6-ї частини світових продажів смартфонів. Ймовірно, що дефіцит насамперед стосуватиметься дешевших моделей смартфонів, тоді як флагманські моделі потраплять під вплив менше.

Аналогічно, більш прибуткові ринки, такі як США, менш імовірно будуть вражені нестачею мікросхем, на відміну від менш прибуткових ринків світу.