Макрон сьогодні скликає Раду з оборони через скандал навколо шпигунської програми Pegasus

Президент Франції Емманюель Макрон скликає в четвер позачергове засідання Ради з оборони в зв’язку з розслідуванням справи про електронне шпигунство за допомогою програми Pegasus. Про це заявив офіційний представник французького уряду Габріель Атталь в ефірі радіостанції France Inter, пише УНН.

Деталі

“Розпочато розслідування, президент республіки збере сьогодні (22 липня) вранці позачергову Раду з оборони, темою якого стане ця справа”, — зазначив він.

18 липня НВО Forbidden Stories, що базується у Франції і 17 ЗМІ різних країн опублікували розслідування, в якому стверджується, що ряд країн міг вести стеження як мінімум за 50 тис. осіб по всьому світу за допомогою ізраїльської системи електронного шпигунства Pegasus, розробленої корпорацією NSO Group.

У вівторок центральна прокуратура Франції повідомила, що країна ініціювала розслідування в зв’язку з фактами прослуховування переговорів її журналістів з використанням системи Pegasus, які стали відомими. Розслідування проводиться за підозрою в порушенні законів цілою низкою країн, які використовували ізраїльську систему прослуховування. Зокрема, мова йде про втручання в особисте життя, перехопленні кореспонденції, створенні злочинного угруповання.

Раніше

У списку телефонних номерів, обраних для стеження через шпигунську програму Pegasus, знаходиться в тому числі один з номерів президента Франції Еммануеля Макрона.