Google знову скопіювала у Apple корисну фішку – деталі

Google почала працювати над рядом функцій, принцип яких схожий з Handoff від Apple. Про це розповіли в 9to5Mac.

Досліджуючи останню бета-версію Android 12, розробники виявили, що Google привнесла в неї кілька нововведень. Зокрема, вони знайшли згадки спільної роботи пристроїв Android і Chromebook. В системі з’явилися чотири нових функції: Phone Hub, Instant Tethering, Smart (Un) Lock і Eche. Остання викликала особливий інтерес – вона в черговий раз запозичила функціональність від Apple Handoff.

Кожна з цих функцій покликана «зв’язати» роботу Android і Chromebook для досягнення ефекту «безперервності». Наприклад, Phone Hub забезпечить управління деякими параметрами смартфона прямо з Chrome OS – це можуть бути настройки звукових профілів, роздачі інтернету, геолокації, а також перегляд заряду акумулятора і рівня сигналу мережі. Instant Tethering дозволить пристроям на Chrome OS автоматично використовувати мобільний інтернет сумісного Android-пристрої поблизу, якщо вони належать одному користувачеві. Назва Smart (Un) Lock говорить сама за себе – це розблокування одного пристрою при наявності поруч іншого. Що стосується Eche – це умовна назва функції, яка буде пропонувати на одному пристрої додаток, відкритий на іншому. Джерело повідомляє, що з боку Chromebook це буде кнопка Eche (Ехо), а з боку Android – кнопка Push. Це досить дивне рішення – навіщо називати одну загальну фішку по-різному? Швидше за все, ми чогось не знаємо про плани Google.

Для роботи Eche і Push компанія вже запустила окремий сервер com.google.pixel.exo. Однак, згідно з уточненням в коді бета-збірок додатків Google, функція буде працювати тільки якщо обидва пристрої знаходяться в одній мережі Wi-Fi. На даний момент відомо, що Push і Eche будуть функціонувати як мінімум на смартфонах Pixel і ноутбуках з Chrome OS. Поки немає інформації, поширить компанія в майбутньому нові функції на інші пристрої. До слова, фішка Instant Tethering вже отримала підтримку ряду смартфонів від сторонніх розробників – HTC, Huawei і LG. Все це ми вже кілька років використовуємо в iOS, iPadOS і macOS. Уніфікована функція Handoff дозволяє переглядати заряд акумулятора iPhone і iPad, автоматично підключатися до точки доступу на своїх пристроях, швидко переходити до додатків, які запущені на інших девайсах, а також використовувати загальний буфер обміну. До слова, його аналог Google поки не розробила.