Нав'язує Android, витісняє конкурентів: Корея оштрафувала Google на $177 млн

Південнокорейський антимонопольний регулятор оштрафував Google на 207,4 млрд вон ($ 176,8 млн) за змушування виробників смартфонів використовувати тільки мобільну операційну систему Android.

Про це пише Reuters.

Корейська комісія чесної торгівлі (KFTC) з 2016 року веде розслідування за звинуваченнями Google в тому, що компанія не дає місцевим виробникам смартфонів — Samsung Electronics Co. і LG Electronics Inc. — використовувати операційні системи, розроблені конкурентами. KFTC вважає, що Google зловживає своїм становищем.

За даними корейського регулятора, Google перешкоджає ринковій конкуренції, вимагаючи від виробників смартфонів укладати «угоду про боротьбу з дробленням (AFA)», коли вони підписують контракти з Google. За цією угодою виробникам пристроїв не дозволяється встановлювати на свої продукти модифіковані версії ОС Android і самим модифікувати систему.

Google планує подати апеляцію. У компанії кажуть, що у рішенні ігноруються переваги сумісності Android з іншими програмами та загалом замовчуються переваги, які пропонує Android.

У країні триває ще 3 антимонопольні розслідування щодо Google.

Нагадаємо, у 2013 році Samsung Electronics Co Ltd випустила розумні годинники з індивідуальною операційною системою, але перейшла на іншу ОС після того, як Google розцінила цей крок як порушення AFA.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS