Співзасновник Apple Стів Возняк відкриває власну космічну компанію Privateer Space

Співзасновник компанії Apple Стів Возняк оголосив про створення космічної компанії Privateer Space, «яка буде не схожою на інші». Про це він заявив у Twitter.

Компанію заснував Возняк і американський інженер і генеральний директор робототехнічної компанії Ripcord Алекс Філдінг. Возняк також прикріпив відео про компанію. В описі вказано, що Privateer Space створена, щоб «космос був безпечним і доступним для всього людства».

«Разом ми підемо далеко. Ми подивимося один на одного, вирішимо проблеми разом. Космос — це не перегони. Це не конкуренція або гра. Ми не одна людина, одна компанія, одна нація. Ми одна планета. Ми дослідники. Ми повинні працювати разом. Ми подбаємо про те, що у нас є, щоб наступному поколінню було краще», — йдеться у відео.

Компанія докладно розповість про плани на конференції Advanced Maui Optical and Space Surveillance Technologies (AMOS Tech), яка пройде 14—17 вересня 2021 року.

11 липня 2021 року британський мільярдер Річард Бренсон таки здійснив успішний політ до космічної межі. Космоплан піднявся на висоту 86 кілометрів над Землею, після чого екіпаж кілька хвилин перебував у стані невагомості.

20 липня 2021 року у космос полетів і засновник Amazon Джефф Безос — це було мрією усього його життя. Це перший пілотований космічний політ приватної компанії Blue Origin з пасажирами на борту.

30 травня 2020 року компанія Ілона Маска першою з приватних компаній відправила астронавтів NASA на Міжнародну космічну станцію (МКС). Політ відбувся на борту космічного корабля Crew Dragon.