Facebook створював списки «обраних», яким дозволяв порушувати правила соцмережі

Персонажі зі списку обраних включали навіть одного пса, якому можна було обгавкувати інших безкарно. Колаж WSJ

Про це йдеться у розслідуванні The Wall Street Journal, – перекладає Громадське.

Видання, посилаючись на документи компанії, зазначає, що Facebook створила систему, яка звільняла обраних користувачів від деяких правил.

Дописи цих людей перевіряла програма XCheck, або ж «перехресна перевірка». Спочатку її створили задля контролю дій, вжитих щодо акаунтів відомих людей, як-от знаменитості, політики, журналісти тощо.

Нині ж, як заявляє The Wall Street Journal, ця система захищає VIP-користувачів від контролю за дотриманням правил соцмережі.

Ця програма нібито не блокувала заборонений на платформі контент автоматично, а натомість давала людям з «білого списку» час на її виправлення.

Так, наприклад, у 2019 році бразильський футболіст Неймар опублікував оголені фото дівчини, яка звинуватила його у зґвалтуванні. Як пише видання, мільйони людей встигли побачити фото, перш ніж їх видалили.

Окрім того, акаунти з «білого списку» нібито публікували твердження, що вакцини проти коронавірусу є смертельними, звинувачували Гілларі Клінтон у зв'язках з таємною організацією педофілів чи стверджували, що колишній президент США Дональд Трамп називав «тваринами» біженців.

За даними видання, станом на 2020 рік XCheck охоплював щонайменше 5,8 млн користувачів, а Facebook нібито ввів в оману громадськість та власну наглядову раду, яка має забезпечувати дотримання правил.