На озброєння ЗСУ прийнято станцію виявлення "Фенікс-1"

На замовлення Міністерства оборони України казенне підприємство "Науково-виробничий комплекс "Іскра" розробило трикоординатну радіолокаційну станцію виявлення 80К6КС1 "Фенікс-1", яку було прийнято на озброєння Збройних сил України після низки успішних випробувань, повідомляє Міністерство оборони України.

"Фенікс-1" буде очима наших дивізіонів протиповітряної оборони, у яких на озброєнні стоять комплекси "Бук-М1", та підрозділів радіотехнічних військ Повітряних сил Збройних сил України. Це сучасна розробка, що дозволяє автоматизовано виявляти і розпізнавати державну належність, класи та типи повітряних об’єктів, а також пеленгувати джерела активних шумових перешкод", - наводить слова Тарана прес-служба Міноборони в середу.

Він наголосив, що завдяки з'єднанню в єдину розвідувально-ударну систему зросте ефективність засобів ППО виявляти та вражати повітряні цілі.

За словами міністра оборони, розробку здійснено в рамках модернізації радіолокаційної станції 79К6 для її застосування в складі ЗРК "Бук-М1".

Міністр оборони додав, що отримана інформація з трикоординатної радіолокаційної станції виявлення 80К6КС1 передається на пункт бойового управління та автоматизовані пункти управління радіотехнічних підрозділів. Це дасть змогу застосовувати підрозділи ЗРК "Бук-М1" ефективніше.