"Дія" вводить нові сервіси: у Мінцифри розповіли подробиці

Незабаром Міністерство цифрової трансформації представить нові послуги, які будуть доступні користувачам електронного сервісу державних послуг "Дія". Про це розповів віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Для всіх користувачів "Дія" будуть запущені оповіщення про перевірку банком кредитної історії людини, інформують у відомстві, де наголошується, що таким чином можна виявляти випадки шахрайства.

"Якщо хтось спробує взяти кредит на ваше ім'я, то надійде сповіщення, що банк перевіряє вашу кредитну історію. Якщо кредит берете не ви, то можна буде повідомити про це банк. Це про безпеку, зручність і комунікації в кілька кліків", - розповів Михайло Федоров.

Крім того, також буде створено Єдиний реєстр всіх соціальних виплат. "Сьогодні через плутанину в реєстрах допомогу по безробіттю може отримувати 30-річний хлопець, який не працює офіційно, але водночас постійно подорожує і має два джипи. База даних одержувачів субсидій не бачить базу даних авто або нерухомості. Так держава втрачає мільярди гривень. Завдяки створенню Єдиного реєстру соцвиплат можна виключити подібні ситуації і збільшувати пенсії та допомогу тим, хто дійсно цього потребує", - розповів глава відомства. Також на базі "Дії" реалізуватимуть сервіси призначення і перерахунку пенсії, допомоги одиноким матерям і отримання субсидій на оплату комунальних послуг. Процес подачі заяв буде спрощено, щоб люди не збирали сотні довідок і не ходили по різних державних структур, - підкреслили в Мінцифри.

ASPI news інформувало, що "Дія" наприкінці серпня завершила бета-тестування COVID-сертифікатів. Також ми писали, що Євросоюз визнав українські Covid-сертифікати в додатку "Дія".