Генштаб ЗСУ прийняв на озброєння розроблену українськими вченими РСЗВ "Верба"

Реактивна система залпового вогню "Верба", яку розробило Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. О. Морозова (ХКБМ), прийнята на озброєння української армії, повідомляє прес-служба державного концерну "Укроборонпром" у середу.

"Цифрові системи "Верби" дають змогу екіпажу керувати вогнем, вести прицілювання та навіть перезаряджання в автоматичному режимі. Боєкомплект цієї РСЗВ складається з 40 122-мм реактивних снарядів, які здатні знищувати цілі на відстані до 40 км. Натомість перезарядка повного пакета займає лише 10 хвилин", - йдеться в повідомленні.

У ньому наголошується, що використання цифрових систем управління вогнем дало змогу в рази скоротити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалося значно підвищити точність.

"Крім того, на "Вербу" встановлені сучасні системи цифрового зв’язку для захищеної передачі інформації. У поєднанні з високопрохідним шасі від "КрАЗ" це забезпечує високу бойову ефективність та мобільність "Верби" на полі бою", - наголошують у концерні.

Там уточнюють, що "Верба" розроблена на базі бойової БМ-21 "Град", проте пускова установка отримала низку удосконалень, зокрема, системи навігації, зв'язку, вирівнювання та стабілізації платформи.