Українська армія взяла на озброєння сучасну РСЗВ «Верба»

Збройні сили України прийняли на озброєння нову реактивну систему залпового вогню «Верба», яку розробило Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.О. Морозова, яке входить до складу «Укроборонпрому», повідомили у державному оборонному концерні.

РСЗВ «Верба» оснащена цифровими системами керування вогнем, прицілюванням та автоматичною перезарядкою. РСЗВ використовує 122-мм реактивні снаряди, які можуть знищувати цілі на відстані до 40 км. Пакет складається із 40 таких зарядів, а перезарядка займає 10 хвилин.

«Використання цифрових систем управління вогнем дозволило у рази скоротити час для відкриття вогню, а завдяки новій системі стабілізації платформи вдалось значно підвищити точність. Окрім того, на «Вербу» встановлені сучасні системи цифрового зв’язку для захищеної передачі інформації. У поєднанні з високопрохідним шасі від «КрАЗ» це забезпечує високу бойову ефективність та мобільність “Верби” на полі бою»

Відомо, що «Верба» створена на основі бойової частини БМ-21 «Град», проте її пускова установка значно сучасніше - вона має системи навігації, зв'язку, вирівнювання і стабілізації платформи.

Виробництво «Верби» стартувало у 2019 році. У порівнянні з «Градом» «Верба» має в 7 разів швидшу перезарядку, а швидкість відкриття вогню по цілі на незнайомій місцевості збільшується в 4 рази.