Нова технологія для камери смартфона допоможе швидко вимірювати температуру тіла

Cikavosti.com

Розроблена технологія недорогих тепловізійних датчиків, які добре працюють до 100°C. Датчики, вбудовані в камеру смартфона, будуть діяти за принципом безконтактного термостата, яким сьогодні вимірюють температуру тіла на вході в ресторан або поліклініку.

Дослідницька група з центру оптоелектронних матеріалів і девайсів Корейського інституту науки й технологій спільно з командою професора Чон Мін Байка з Університету Сунгюнкван розробила тепловізійний датчик, який може працювати при температурах до 100°C без охолодження. Це, своєю чергою, відкриє шлях для його застосування в смартфонах.

Сьогодні такі датчики вимагають дорогих охолоджувальних пристроїв, але навіть з ними робота тепловізорів при високих температурах (більше 85°C) проблематична. Розробники створили пристрій зі спеціальною плівкою діоксиду ванадію. Вона виявляє і перетворює інфрачервоне світло в електричні сигнали. При цьому плівка отримує той же рівень інфрачервоних сигналів, і при кімнатній температурі, і при 100°C.

Крім того, через здатність плівки інтенсивно поглинати інфрачервоне випромінювання, пристрій володіє в три рази більшою чутливістю. Час відгуку в 3-4 рази швидший, ніж у звичайних пристроїв, і становить 3 мілісекунди при будь-якій температурі. Досліди показали, що тепловізор захоплює зображення зі швидкістю 100 кадрів в секунду, для порівняння, звичайні пристрої захоплюють максимум 40. А значить, розробку можна використовувати не тільки в камерах смартфонів, але й у військовій промисловості, наприклад, в автономних транспортних засобах.

Натхнення: www.popmech.ru