Відбулися перші переговори України з Національним кібердиректором США

Pingvin.pro

Днями пройшла перша онлайн-зустріч стейкхолдерів забезпечення кібербезпеки України з Національним Кібердиректором США Крісом Інглісом. Участь у ній узяли керівництво Державної служби спеціального зв’язку та захисту України Юрій Щиголь, Віктор Жора та Олександр Потій. а також перший заступник Міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб та заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони Сергій Демедюк.

Нещодавно голова Держспецзв’язку заявив, що недостатнє фінансування – одна з головних проблем у протистоянні кіберзагрозам в Україні.

Під час зустрічі Юрій Щиголь окреслив спільні напрями розвитку успішного співробітництва між Україною та США у сфері кіберзахисту. А також висловив підтримку зусиль американської сторони з упровадження норм відповідальної поведінки країн у кіберпросторі.

Віктор Жора презентував спроможності Служби у сфері кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури. А саме: імплементація норм відповідальної поведінки країн у кіберпросторі та формування умов взаємодовіри між країнами, боротьба з ransomware (програмами-вимагачами), об’єднання зусиль для кіберзахисту ОКІ та ОКІІ обох країн, а також співробітництво у секторі кібероборони.

Кріс Інгліс висловив підтримку ініціатив України та наголосив на необхідності інтенсифікації співробітництва у сфері кібербезпеки. Він також ознайомив учасників зустрічі зі структурою та ключовими суб’єктами системи кібербезпеки США.

Варто зазначити, що нинішня зустріч є надзвичайно важливою в межах підготовки кібердіалогу між Україною та США. Він має відбутися наприкінці цього місяця.