В Україні працює єдиний екологічний веб-портал «ЕкоСистема»

GreenPost

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема». Цим рішенням врегульовується питання функціонування єдиної екологічної платформи, яку Міндовкілля в тестовому режимі запустило ще в травні 2021 року, повідомляє Урядовий портал.

Цей документ визначає «ЕкоСистему» як загальнодержавну екологічну автоматизовану інформаційно-аналітичну систему, інтегровану з порталом «Дія», яка покликана забезпечити доступ до екологічної інформації, а також - ефективну електронну взаємодію між державою, бізнесом та громадою з метою отримання адміністративних послуг у сфері захисту довкілля.

«ЕкоСистема» вже містить 7 онлайн послуг, 66 реєстрів відкритих екологічних даних, 3 інтегровані інформаційні ресурси: Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, сайт wownature.in.ua та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів.

У Міндовкіллі вважають, що в майбутньому «ЕкоСистема» стане дійсно сучасним і ефективним інструментом управління природними ресурсами та платформою для пошуку актуальної інформації про стан довкілля в Україні

Документ також має:

забезпечити високий рівень поінформованості українців про стан довкілля;

полегшити впровадження механізму електронного урядування;

гарантувати прозорість в діяльності органів виконавчої влади;

спростити узагальнення та систематизацію інформації про довкілля, якою володіють органи державної влади на різних рівнях;

сприяти узгодженню позицій стейкхолдерів та активізації участі громадськості при прийнятті рішень, які стосуються екологічної політики тощо.

До слова, Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину – деталі.