3 типові, але неприпустимі помилки під час покупки ноутбука

depo.ua

Хочете залишитися задоволеними покупкою на всі сто? Тоді читайте про 3 типові помилки, яких потрібно уникати під час підбирання ноута.

Купівля найдешевшого або найдорожчого

Для більшості українців ціна ноутбука стає ключовим параметром. У кожного виділено певний бюджет, в межах якого й розглядаються моделі різних брендів.

Однак є два винятки:

купівля найдешевшого варіанта без врахування його функціональності. Дійсно, сьогодні навіть бюджетні ноутбуки оснащуються 2–4-ядерними процесорами й 2–4 Гб ОЗП. Але цього дуже мало для професійного софта, наприклад для Photoshop або ігор. А запуск 7–10 активних вкладок у браузері на такому "залізі" максимально завантажує пристрій роботою;

купівля найдорожчого ноутбука. Багато хто оформляють кредити, щоб узяти модель, яка їм сподобалася. Але за короткий час розуміють, що закладена потужність просто зайва або ж немає особливих відмінностей у швидкості роботи з дешевшими аналогами.

Завжди вибирайте ноут у межах свого бюджету і потреб. Оцініть, яке ПЗ й ігри використовуватимете на ньому, і вже з цією інформацією звертайтеся до консультантів за допомогою.

Нестача роз'ємів

Кількість і тип наявних роз'ємів теж важливий критерій. Наприклад, ви раніше користувалися Windows ноутбуком і вирішили придбати новий MacBook на М1. Тоді знайте: звичного роз'єму USB-А тут просто немає. Замість нього універсальний фірмовий порт Thunderbolt / USB 4, через який відбувається заряджання, виведення відео й передача даних. Якщо треба під’єднати багато додаткового обладнання, доведеться докуповувати окремий USB-хаб, а це витрати і погіршення ергономіки.

Погоня за брендом або одним параметром

Третя помилка – зацикленість на одному бренді або характеристиці. Наприклад, деякі хочуть мати 16 Гб оперативної пам'яті й не звертають уваги на те, який всередині процесор, жорсткий диск і материнська плата. У результаті, коли обрана конфігурація не може впоратися з навантаженнями, з'ясовується, що розширити параметри вже зась.

Підбирайте ноутбук під завдання і бюджет, а не женіться за порадами або рекламою. У такому разі ви точно залишитеся задоволені покупкою.