Хакери атакували українську мережу аптек АНЦ

Pingvin.pro

Вчора, 12 жовтня, одна з найбільших мереж українських аптек «АНЦ» (Аптека низьких цін) зазнала серйозної хакерської атаки. Користувачі не одразу це зрозуміли. Застосунок працював зі збоями, а при замовлені ліків – вибивало помилку і скеровувало у Viber-бот. Наразі, українці й досі не можуть повноцінно скористатися цією мережею – термінали не працюють, онлайн-замовлень немає і списати накопичені бали не вдасться. Але найгірше – хакери вимагають величезний викуп. Генеральний директор мережі Микола Щербина розказав, що аптеки працюють «за старим зразком». Тобто, без комп’ютерів та інтернету загалом, бо хакери заволоділи доступом до маршрутизаторів. Іншими словами, ви можете зайти в аптеку і придбати ліки, але сайт поки не працюватиме. Запаси ліків розраховані на 7 днів, а вирішити проблему з хакерами планують до понеділка 18 жовтня. Щодо збитків, то за приблизними підрахунками компанії, за 4 дні він становить ≈ ₴ 83 млн.

Зараз мережа аптек «АНЦ» співпрацює з Кіберполіцією. Суму викупу, яку вимагають хакери, не розголошують. Зазначається, що вона у бікоінах (Bitcoin) і може приблизно дорівнювати сумі збитків за 4 дні. Хто саме стоїть за цією масштабною атакою, також не говорять, бо триває слідство. Однак, це точно не «любителі», а професіонали. При цьому, гендиректор зауважив, що на угоду з хакерами йти не збирається.

Нагадаємо, що за словами голови Держспецзв’язку, недостатнє фінансування – одна з головних проблем у протистоянні кіберзагрозам.