У NASA завершили збирати ракету Space Launch System для місячних місій – її запустять у 2022 році

Sundries

У NASA повідомили, що остання частина ракетного обладнання встановлена ​​на ракету-носій Space Launch System (SLS) для місії Artemis I. Йдеться про адаптер для закріплення капсули Orion компанії Boeing в головній частині РН SLS. Залишилося закріпити саму капсулу і систему її екстреної евакуації, після чого все буде готово для нової місячної експансії людства.

Під час запуску першої місії (Artemis I) в капсулі Orion людей не буде. Проте, проміжна кріогенна установка ICPS з одним двигуном RL10 зробить маневр для додання прискорення капсулі Orion в сторону Місяця. Для доставки астронавтів на Місяць разом з вантажем в наступних місіях Artemis установка ICPS – фактично тимчасовий другий ступінь – буде замінено на установку Exploration Upper Stage (EUS) з чотирма двигунами RL10. Це відразу на 40% збільшить масу вантажу, який можна доставити на орбіту Місяця.

Під час місії Artemis I в адаптері для кріплення капсули Orion будуть розміщені десять кубсатів, що розширить програму понад простого випробування ракети-носія SLS і капсули. Установка ICPS додасть їм потрібне прискорення для виходу на місячну орбіту і для виконання інших місій в далекому космосі. Очікується, що запуск РН SLS для місії Artemis I відбудеться у 2022 році, тобто з відставанням від раніше затвердженого графіка на кілька кварталів.