Стартував національний онлайнпроєкт із тестування та вивчення української мови

UA|TV

Асоціація інноваційної та цифрової освіти спільно з Міністерством культури та інформаційної політики за підтримки Українського культурного фонду запустили національний онлайнпроєкт із тестування та вивчення української мови.

Про це повідомили в пресслужбі МКІП, пише UA.

У рамках цього проєкту всі українці можуть пройти безкоштовне тестування для визначення рівня володіння української мовою, із подальшим навчанням.

"На платформі розміщено унікальний адаптивний тест з української мови (згідно з українськими та міжнародними стандартами), а також багато онлайнресурсів для безкоштовного вивчення української мови, зокрема безкоштовний мультимедійний онлайнкурс "Сучасна українська мова", який в доступній формі пояснює норми нового правопису, що набрав чинності у 2019 році", – йдеться у повідомленні.

Тестування та навчання буде особливо корисним для державних службовців, адже відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 26 квітня 2017 року №301 "Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою", Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ "Про державну службу" та відповідно до ст. 6 та ст. 9 Закону від 25 квітня 2019 року №2704-VIII "Про забезпечення функціонування української мови як державної" всі громадяни України, зокрема державні службовці, мають вільно володіти українською мовою.

До слова, українська мова стала офіційною мовою муніципалітету Прудентополіс у Бразилії. Закон із таким рішенням одноголосно підтримали всі присутні депутати на засіданні.