3G, 4G, 5G – який зв’язок швидше розряджає акумулятор смартфона

TechToday

Якщо вам потрібно економніше витрачати заряд батареї можна переключити смартфон в одне із доступних поколінь зв’язку. Стандарт 2G виключається через надповільний інтернет, але виявляється, що 3G, 4G і 5G розряджають батарею по різному. Експерти ресурсу Mybroadband протестували час автономної роботи смартфона в мережах. Вони намагалися спростувати або підтвердити популярний міф, що мережа 3G більш економічна, ніж 4G. Також вони перевірили енергоспоживання у мережі 5G, адже п’яте покоління зв’язку часто називають дуже енергоємним.

Для тесту використовувався смартфон Samsung Galaxy S21, який транслював по інтернету в потоковому режимі одну й ту ж саму серію на Netflix. Додатково телефон підключили до Bluetooth-гарнітури для аудіо, а яскравість екрану зафіксували на одному заданому рівні.

Для трансляції використовували перший епізод серіалу «Гра кальмара», який транслювався з використанням 3g, 4g і 5g. Потім відтворили показаний другий епізод, щоб переконатися, що кешування даних не вплинуло на результати.

Експеримент проводився досить просто. Батарею девайсу заряджали на 100%, після чого запускали потокову трансляцію. По її завершенню вимірювали ступінь розряду акумулятора.

Окрім цього на смартфоні транслювали одну годину музики і вимірювали рівень розояду.

Результати показали, що практично не було різниці між споживанням батареї 3G і 4G для одних і тих же завдань.

У 3G розряд батареї для виконання завдань становив 21%, в той час як в 4G він становив 19%. Це в межах допустимої похибки з точністю тільки до однієї цифри при вимірюванні відсотка заряду батареї.

Однак розряд батареї на 5G був значно вище і склав 26%. Використання батареї 3G vs 4G vs 5G Задача

3G

4G

5G 1 година Apple Music

4%

4%

4% Netflix Squid Game Episode 1

10%

8%

11% Netflix Squid Game Episode 2

7%

7%

11% Загалом

21%

19%

26%

Ці тести показали, що не варто перемикатися з 4G на 3G, якщо потрібно збільшити час автономної роботи мобільника.

У той же час власникам смартфонів з 5G та наявністю відповідних мереж при бажанні збільшити час автономної роботи варто відключити 5G.