Чутки про скорочення обсягів виробництва iPhone 13 викликали падіння акцій постачальників Apple

ITTA

На цьому тижні обізнані джерела повідомили, що замість 90 млн iPhone нового покоління Apple до кінця року зможе випустити від сили 80 млн смартфонів. Ці новини потягнули вниз котирування акцій не тільки самої Apple, але і багатьох компаній, залучених в поставки компонентів для збірки iPhone 13. В деяких випадках величина зниження курсу акцій перевищила 5-6%.

Принаймні, як повідомляє Bloomberg, на 5,6% знизилася вартість акцій Japan Display – компанії, яка більше половини виручки отримує від Apple. Котирування акцій LG Innotek знизилися на 6,2%. Акції Broadcom подешевшали на 1,4%, а ось цінним паперам Qualcomm подорожчати на 1,3% після закриття торгів допомогла інформація про наміри цього розробника процесорів і телекомунікаційних компонентів викупити власні акції на суму $10 млрд. Акції Texas Instruments завершили торги зниженням в ціні на 2,53%.

Тенденція була характерна і для азіатських фондових майданчиків. Наприклад, цінні папери постачальника акустичних компонентів AAC Technologies Holdings на торгах в Шанхаї подешевшали більш ніж на 10% після попередження про зниження прибутку через перебої з поставками. Компанія ASE Technology, що спеціалізується на упаковці чіпів, до третини своєї виручки отримує від Apple, робота її підприємств в Китаї минулого місяця була порушена через плановане відключення енергопостачання на вимогу влади. Дані події теж чинять негативний вплив на здатність Apple постачати заплановану кількість готових виробів в цьому кварталі.