Президент Сальвадору заявив про наміри побудувати перший у світі "Біткоін-Сіті"

UNN

Сальвадор планує побудувати перший у світі “Біткоін-Сіті”, заявив вчора президент країни Найіб Букеле, пише УНН з посиланням на Reuters та адміністрацію президента.

Деталі

Він пояснив, що будівництво міста відбуватиметься за рахунок біткоінових облігацій. “Біткойн-Сіті” планується спорудити в східній провінції Ла-Уніон, недалеко від кордону з Гондурасом. Президент заявив, що забезпечувати енергією місто будуть геотермальні джерела і вулкан, які знаходяться неподалік, а місцевий бізнес буде звільнений від усіх податків, крім ПДВ.

“Інвестуйте туди і заробляйте, скільки зможете, — заявив президент Букеле. — Це буде повністю екологічне місто, яке буде живитися енергією від вулкана”.

Планується, що половина коштів від ПДВ, що надходить, буде спрямована на фінансування будівництва міста, а друга половина — на оплату роботи комунальних служб. За оцінками президента Сальвадора, зведення інфраструктури “Біткоін-Сіті” обійдеться приблизно у 300 тис. біткоінів (17,8 млрд доларів).

Контекст

У червні Сальвадор став першою країною в світі, визнала біткоін офіційною валютою. З 7 вересня біткоін ходить у країні нарівні з американським доларом, який з 2004 року був єдиною валютою цієї центральноамериканської держави. Однак фінансова інфраструктура і прості громадяни виявилися не готові до нововведення. У вересні незадоволені легалізацією біткоінів сальвадорці провели акції протесту.