Українець запустив бот в Telegram для моніторингу власних фінансів

КОШТ

Telegram-бот @PersonalFinTrackerBot допомагає вести облік власних доходів і витрат в Google-таблиці. Бот доступний українською та російською мовою, підтримує кілька валют, дозволяє вести бюджет спільно з родиною та зберігати дисконтні карточки.

Запустив його українець Євген Дубинін.

По суті, при запуску бота створюється Google-таблиця, в яку зручно через бот можна вносити витрати чи доходи за категоріями. Можна окремо отримати доступ до самої Google-таблиці і працювати з нею окремо – для цього доведеться вказати справжню адресу на Gmail. Втім, працювати з таблицею на телефоні не зручно, тож бот нівелює це і дозволяє оперативно вносити дані в звичному інтерфейсі.

Як працює та які функції вводите цифру і бот пропонує обрати категорію витрат для внесення або ж категорію доходу.

бот розпізнає символи валют і може здійснювати автоматичний перерахунок в стандартну валюту

можна в боті відразу подивитися витрати та доходи за категоріями

також підтримується зберігання дисконтних карток. Для цього потрібно відправити фото з її штрихкодом

картки також будуть доступні на людей, з якими спільний бюджет. По факту, при запиті вам потім в бот присилається фото картки. Зауважимо, що таблиця при запуску бота, вочевидь, створюється в акаунті розробника. Тож він може бачити всі ваші доходи та витрати. Навіть якщо ви не будете надсилати власний емейл, то він також зможе бачити ваше ім’я в Telegram. Втім, поки уявити якісь ризики важко і навіщо комусь витрати на “Їжу поза домом” чи доходи без жодної конкретизації. Але у випадку розширення функціоналу, про ці ризики варто пам’ятати.