У Мінцифрі запевняють, що “Дія” не збирає та не зберігає дані українців

Київ media

Сервіс "Дія" не збирає та не зберігає особисту інформацію про українців, а лише відображає дані, що містяться у державних реєстрах.

Про це розповів віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю телеканалу "Дом".

За його словами, "Дія" влаштована таким чином, що вона не збирає інформацію про українців - вона лише відображає інформацію, яка й так давно є в реєстрах.

"Коли ви отримували свій ID-паспорт або закордонний паспорт, ви потрапили до демографічного реєстру — і коли ви авторизуєтеся в "Дії", лише з того реєстру підтягується інформація про вас. Так само інформація про вас підтягується з реєстру посвідчень водія. Не створюється нова база даних. Навпаки, унікальність "Дії" полягає в тому, що це дуже безпечний продукт, який показує інформацію, яка є про вас у реєстрі. І коли у вас не підтягується будь-який документ, то для вас це важливий сигнал: виявляється, ви отримали цей документ і його використовуєте, а його немає в реєстрі.

Це демонстрація підходу держави до персональних даних: персональні дані – це власність ваша, моя, людей, громадян України, а не держави. І авторизуючись у "Дії", я бачу, що знає про мене держава, я можу керувати інформацією про себе", - зазначив міністр цифрової трансформації.

Федоров розповів, що Мінцифри розгортає копію "Дії" у спеціальному пілотному середовищі без персональних даних, і "білі хакери" з усього світу намагаються знайти проблеми та вразливості у продукті.

Таким чином, в режимі реального часу відбувається краш-тест, аудит продукту і він удосконалюється.

Нагадаємо, в Мінцифрі відреагували на «розпил 4 мільйонів» на маркетингові послуги Федоріва для Дія City.

Фото: facebook