“Дія” не збирає особисті дані українців, – Федоров

UA|TV

Застосунок "Дія" влаштовано таким чином, що він не збирає інформацію про громадян. Після того, як його встановлено, "Дія" лише відображає інформацію, яка є в реєстрах.

Про це повідомив UA віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

" У "Дії" не створюється нова база даних. Унікальність "Дії" полягає в тому, що це дуже безпечний продукт, який показує інформацію, яка є про вас у реєстрі. І коли у вас не підтягується будь-який документ, то для вас це важливий сигнал, що виявляється, ви отримали цей документ і використовуєте його, а його немає в реєстрі", – сказав Федоров.

За його словами, персональні дані – це власність громадян України, а не держави. Авторизуючись у "Дії", користувач бачить те, що "знає" про нього держава, і може керувати інформацією про себе.

Міністр додав, що проводяться міжнародні конкурси – багбаунті: в режимі реального часу відбувається краш-тест, аудит продукту "Дія". Таким чином він вдосконалюється.

"Ми розгортаємо копію "Дії" у спеціальному пілотному середовищі без персональних даних, і "білі хакери" з усього світу намагаються знайти проблеми та вразливості у продукті. Ми їм за це платимо гроші. На цей раз призовий фонд становить 1 млн гривень", – розповів Михайло Федоров.

Повна версія інтерв’ю: Майбутнє – за технологіями, сьогодення – за "Дією": інтерв'ю з очільником Мінцифри Михайлом Федоровим

Нагадаємо, у київських центрах вакцинації від COVID-19 відкрилися пункти підтримки “Дії”.

Читайте також: Оформити пенсію та субсидію можна буде через “Дію”