Першому процесору Intel виповнилося 50 років

BizUa

У листопаді 1971 року відбулася історична подія, яка повністю змінила світ. Тоді світ вперше побачив комерційно доступний мікропроцесор Intel, що отримав назву 4004. Компанія порівняла його з сучасними спадкоємцями.

Ця технологія дозволила довести, що можна створювати складні інтегральні схеми і встановлювати їх на чіпи розміром з ніготь. Саме розробка Intel 4004 дозволила змінити спосіб проектування систем, переключившись з використання апаратних засобів на програмне забезпечення. Технологія швидко була прийнята промисловістю, і процесори відкрили нову еру сучасних обчислень.

“Цього року виповнюється 50 років процесору 4004. Задумайтеся, як багато ми досягли за минулі півстоліття. Це ключова подія для індустрії, яка дала потужний поштовх розвитку комп’ютерних технологій!”,- заявив ПЕТ Гелсінгер, генеральний директор Intel.

Все почалося в 1969 році, коли компанія Nippon Calculating Machines Corp. звернулася в Intel з проханням розробити набір інтегральних схем для свого інженерного прототипу калькулятора Busicom 141-PF. Інженери Intel розробили набір з чотирьох мікросхем, серед яких і був ЦП 4004. Мікропроцесор був розміром з ніготь. Це було небувалим досягненням, оскільки він забезпечував таку ж обчислювальну потужність, як і перший електронний комп’ютер 1946 року, що займає всю кімнату.

Нещодавно компанія Intel представила процесори 12-го покоління. Однією з ключових змін став перехід до гібридної архітектури продуктивності, що стало можливим завдяки тісному спільному проектуванню програмного та апаратного забезпечення. Компанія вказує, що нові дослідження в області квантових обчислень з кріогенним рішенням Intel Horce Ridge II і нейроморфні обчислення з чіпом Intel Loihi 2 дозволять ще більше розширювати межі обчислювальних здібностей.